• Tüm Kategoriler
  • Lucky John Joco Shaker 3.5'' (8.89 cm) 4P Silikon Yem

   Lucky John Joco Shaker 3.5'' (8.89 cm) 4P Silikon Yem
   Lucky John Joco Shaker 3.5'' (8.89 cm) 4P Silikon Yem
   Lucky John Joco Shaker 3.5'' (8.89 cm) 4P Silikon Yem
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Fiyat:
   61,25 TL
   61.25 www.bayanpazar.com
   31,24 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.

   Lucky John Joco Shaker


   Joco Shaker 3 faklı boy ile piyasaya sunulmuştur.

   Joco Shaker 4.5'' 11.43 cm paket içeriği 3 adet

   Joco Shaker 3.5'' 8.89 cm paket içeriği 4 adet

   Joco Shaker 2.5'' 6.35 cm paket içeriği 6 adet


   Gelişen teknoloji ile balıkçılık sektöründe son yıllarda gözle görülür derecede kaliteli ve şık ürünler ülkemiz balıkçılık malzemelerinde her geçen gün dahada ileriye taşımaktaTeknoloji’nin son hali ile birleştirilmiş 1,sınıf kaliteli ve kendini diğer silikonlardan ayıran farklı özellikleri ile Lucky John markasına ait Joco Shaker modelini hem avda hem de kendi gözlemlerimizle test edip siz değerli olta balıkçıları için kaleme almak istedim.


    

   In the fishing sector, the new products are getting better quailty and more good looking each day with the new technologies even in our country too. The products of LUCKY JOHN which produced with the last technology, seperates its self from the others with its 1 class quality. We would like to examine the LOCO SHAKER silicon lure of the LUCK JOHN this time by ourselves. And of course we would like to share the all datas and experiences with you, dear anglers this time.

    


   Bugüne kadar çok fazla sayıda değişik marka ve modellerde silikon kullanma ve inceleme fırsatım oldu tüm samimiyetimle söylüyorum ki gerek yüzüşü gerek kuyruk aksiyonu ve içerisine enjekte edilen özel tadı ve iç yapısı şaşırılacak kadar teknolojinin ve kalitenin bizlere sunulmuş olduğunu bu silikonda fark ettim.

   I would say that I had a very big experience with many silicon lures and brands till today. But I honestly say that the JOCO SHAKER is the best one ever I tested till now with its tail action, swimming, the taste injected into the lure and its smelling and inner of the lure is totally different than the others. We finally understand that the brand LUCKY JOHN serves us the last and most modern technology with that lure.


   Joko Shaker’in öne çıkan özellikleri:

   1-Birbirinden ayrı iki farklı malzeme bir silikonda

   2-İçerisine enjekte edilmiş uskumru tadı

   3-Tırtıklı gövde yapısının avantajları

   4-Hem jighead hemde texas rig kullanımına uygun yapı

   5-Suyun dibinde yemlenen balık duruşu


   Beş ana başlıktaLucky John Joco Shaker’in detaylarını inceleyelim

   joco shaker has been served to the market with three different sizes and packagings.

   Joco Shaker 4.5'' 11.43 cm 3 pcs.
   Joco Shaker 3.5'' 8.89 cm 4 pcs.
   Joco Shaker 2.5'' 6.35 cm 6 pcs.   Let’s check the specifications of the Joco Shaker AS BELOW:

   1. Two different materials are in the same lure.

   2.Mackarel taste and smelling injected inside.

   3.The advantages of the serrated surface.

   4.Suitable to jighead or Texas rigging.

   5. The action of the feeding fish on the bottom.   1-Birbirinden ayrı iki farklı malzeme bir silikonda

   Silikonun dış yüzeyi ve iç yüzeyi birbirinden farklı yapılardan oluşmaktadır aslında malzemenin ham maddesi aynı sadece üretim şekli farklı olduğundan iç kısımdaki malzemenin daha süngerimsi sıvıyı emen içinde tutan yakın çekimde 21 kat büyütülerek bakıldığında delikli bir yapıya sahip aynı sünger gibi çok yumuşak ve dayanıklı bir malzemedir.Dış kısmı :Tırtıklı model ile üretilmiş iç yapıdan daha sıkı ve daha sert bir malzemeye çevrilmiş durumda aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz.
   2-İçerisine enjekte edilmiş uskumru tadı

   Lucky John Joco Shaker'in içerisindeki son teknoloji ürünü bu süngerimsi yapı ne işe yarar görevi nedir?Bu süngerimsi yapı silikonun başından kuyruk kısmına kadar bulunmakta yapının içerisine sıvı halde enjekte edilen uskumru esansını silikonun her yerine dağıtıyor bu sıvı paketlenme aşamasına gelene kadar süngerimsi yapı içerisinde kristalleşerek tuz tanesi kadar küçük parçalar haline geliyor.Bu küçük parçalar yırtıcı balığın silikonu tam yutamayacak şekilde saldırmasında dahi uskumrunun tadını saldırıyı yapan balığın ağzında bırakıyor ve balığın o tadı aldıktan sonra tekrar tekrar hamle yapması için avlanma içgüdülerini bu tat sayesinde hızlandırıyor.Sizlerde av esnasında balığın silikona hamle yaptığında veya dişli bir balıksa silikondan bir ısırık aldığında ağzında kalan tat nedeni ile tekrar tekrar silikona saldırdığını göreceksiniz elimden geldiği kadar bu tuz tanesi kadar olan kristalleşmiş sölüsyonu resimleyerek ve kat kat büyülterek sizlere görsellemeye çalıştım.
   3-Tırtıklı gövde yapısının avantajları

   Tioga modelinde olduğu gibi Joco Shaker'da shad kuyruk ve tırtıklı gövde yanal kaburga şeritleri yapısı sayesinde avcılığını bir adım öne taşımaktadır peki bu shad kuyruk ve tırtıklı gövde ne işe yarar: tırtıklı gövde suyun içerisinde düz ve pürüzsüz bir gövdeye nazaran su içerisinde daha fazla sürtünme meydana getirecektir bu sürtünme suyun içinde titreşim ve hareket sinyali ve ayrıca bizlerin duyamayacağı kadar sürtünmeye dayalı ses sinyali olarak etrafa dağılmaktadır.
   Ses havada saniyede 340 metre hızla yayılır bu durum suyun içinde saniyede 1484 metredir.Ülkemizde yaşayan balıkların çoğu gece karanlığında ve bulanık sularda bu ses ve hareket sinyallerini takip ederek avlanırlar bu balıklara örnek verecek olursak levrek,lüfer, istavrit,eşkina,mırmır,yayın,turna,perch alabalık v.b Gövdedeki tırtıkların direnci sayesinde suda daha kıvrak hareketler yapan joco shaker shad kuyruğu sayesinde hem daha gerçekçi kuyruk aksiyonu hem de çıkan titreşim ve ses sinyallerini daha uzak mesafelere gönderip avcı balıkları üzerine çekmek için yapılmış özel bir kuyruk modelidir. Bikaç resim ile daha yakından görmeniz için aşağıda görselledim.
   4-Hem jighead hemde texas rig kullanımına uygun yapı

   İster jighead ile ister texas rig ile kullanın aksiyonda en ufak bir kayıp olmaz gözve yapısı iğnenin giriş yeri olan kafadan daha büyük olduğu için özellikle jighead kullanımında suyun direncini hiç düşürmeden karşılar ve aksiyona devam ederSazlık veya otluk meralarda texas rig kullanan arkadaşlar silikonun alt kısmında özel olarak açılan kanal ile gönül rahatlığı ile avlanabilirler her iki iğne kullanımına uygun.   5-Suyun dibinde yemlenen balık duruşu

   Silikonun içerisindeki hava kabarcıklı süngerimsi yapı özel üretilen malzemesinden dolayı yoğunluğu suyun yoğunluğundan daha düşüktür ve bu yüzden floatin modeldir yüzen tip Ülkemizde genel olarak silikon ullanımlarında jighead adını verdiğimiz ağırlıklı iğne kullanılmaktadır, jighead ile atış yapıldıktan sonra silikon suyun dibinde kuyruk yukarıda baş aşağı durur kuyruk sağa sola sallanmaya devam eder.

   yukarıdaki resimde anlatmaya çalıştım silikonun suya giriş yerinden sonra misinanın boşluğunu alıp kamışınızı ortalama 60-80 cm cıvarı yukarı kaldırıp aynı anda sarım yaparak geri assağıya indirin kamışın ucunu makinanın tur sayısına göre silikonun tekrar düşeceği yeri hesaplayarak sarın hızlı ile 1 tur yavaş ise yarım tur yeterli olur silikon ortalama 50 ila 100 cm arasında tekrar dibe inip baş aşşağıda kuyruk yukarıda duracaktır bu da suyun dibinde yemlenen yavru balıkların yaptıkları bir yemlenme sitilidir; tamamen savunmasız olarak yemlenme arzusuna girmiş bir balık avcı balık için kolay lokmadır. bu aksiyona yemlenen balık aksiyonu diyoruz Joco Shaker'in en belirgin özelliği bu aksiyonu tam anlamıyla yapabilmesidir. Daha önceki LRF ile ilgili yazımda da belirttiğim aksiyonla aynıdır sadece lrf avcılığındaki gibi küçük mesafeler değil daha büyük mesafelerle yapılmalıdır lrf sitilinde yemin dipten kalkacağı mesafe 5-10cm civarı ileri gideceği mesafe 15-20 cm civarı uygun olmaktadır silikonda ise yukarıda belirttiğim gibi 60-80 cm civarları yeterlidir.Aşağıdaki resimde Joco Shakerin suyun içindeki duruşu mevcuttur.   joco shaker'in dipte baş aşşağıda kuyruk yukarıda sallanır bir şekilde durmasının bir artısı daha vardır: suyun soğuk olduğu kış aylarında veya buz gibi akan hareketli derelerde su soğuk olduğu için avcı balıklar pek hareket etmezler genelde saz diplerine kaya diplerine yatarak yemlerinin önlerinden geçmesini beklerler.Joco shakerin bu özelliği atış yapılıp lrf sitilindeki gibi kısa aralıklarla kullanılırsa soğuk suda yatan pasif halde bekleyen avcı balıkları kışkırtmanın nekadar kolay olduğunu sizde yapacağınız avlarda göreceksinizYazımın başında'da belirttiğim gibi,gerçekten çok kaliteli bir ürün her balıkçı arkadaşımın mutlaka kullanması gerektiğini düşünüyorum.Ülkemize bu kadar kaliteli ve güzel ürünleri getiren balıkçılık malzemelerimizin ileri seviyeye taşınmasında emeği geçen Nehir Balıkçılık ailesine teşekkür ediyorum.JokoShaker ile yapılmış av resimleri ve 2 adet aksiyon videosu ile yazımı sonlandırıyorum edebi ile avlanan herkese rastgele. Murat DEMİRCİ

   YAPILAN AVLARDAN RESİMLER

   Diğer Özellikler
   Stok KoduLJ140302-X
   MarkaLUCKY JOHN
   Stok DurumuVar

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.